آخرین بروز رسانی: 9 خرداد, 1401

آیا دوربین مداربسته بی سیم بدون اینترنت کار می کند؟

آیا دوربین های امنیتی بی سیم می توانند بدون اینترنت کار کنند؟

در حالی که امروزه اکثر دوربین های مداربسته به اینترنت متصل هستند، برخی از دوربین های بی سیم وجود دارند که نیازی به شبکه فعال ندارند. البته، عدم اتصال به اینترنت به این معنی است که وقتی دوربین شما حرکت را تشخیص می دهد، یا دوربین را از راه دور روشن و خاموش می شود و سایر ویژگی ها، نمی توانید اعلان دریافت کنید.

اما اگر همچنان به دنبال آن هستید، برای یادگیری نحوه استفاده از دوربین های مداربسته بی سیم بدون شبکه جهانی وب، ادامه مطلب را بخوانید.

آیا برای دوربین های بی سیم به اینترنت نیاز دارید؟

لزوما نیاز نیست دوربین امنیتی بی سیم  به اینترنت متصل باشد، در واقع دوربین های امنیتی وجود دارند که می توانند تصاویر شما را به صورت محلی روی کارت میکرو SD یا هارد دیسک ضبط کنند تا بعدا مشاهده نمایید.

دوربین هایی که نیازی به اینترنت ندارند، دوربین های IP نامیده می شوند و ممکن است پشتیبان تلفن همراه یا ثابت داشته باشند یا نداشته باشند. در حالی که این دوربین نیازی به اینترنت ندارد اما در صورت در دسترس بودن اینترنت می توانید آن را به تجهیزات دوربین مداربسته متصل کنید که در صورت مجهز بودن دوربین به تشخیص حرکت، اعلان فعال باشد.

به طور خلاصه، همه دوربین‌های بی‌سیم به اینترنت نیاز ندارند، اما اکثر آنها به اینترنت نیاز دارند و توصیه می‌کنیم از دوربین‌هایی با اتصال اینترنت استفاده کنید

اگر اینترنت ندارید و یا اینترنت دارید اما نمی خواهید دوربین امنیتی بی سیم شما به آن متصل شود، این امکان پذیر است:

بدون اتصال به اینترنت

اکثر مردم فکر می کنند که دسترسی به اینترنت در هر جایی وجود دارد در صورتیکه، این امر درست نیست. مکان های زیادی وجود دارد که شما به یک سیستم امن نیاز دارید اما دسترسی به اینترنت ندارید. انبارها در مناطق شهری صنعتی، مزارع روستایی یا خانه های خالی ممکن است نیاز به دوربین مداربسته داشته باشند اما اینترنت در آنجا وجود نداشته باشد.

بنابراین، اگر نمی خواهید پول زیادی برای راه اندازی اینترنت خرج کنید، همچنان می توانید یک سیستم دوربین امنیتی بی سیم بخرید. اما دیگر نمی‌توانید از راه دور به منبع دوربین دسترسی داشته باشید.

توجه داشته باشید که اگر نیاز دارید که دسترسی سریع به اطلاعات دوربین داشته باشید نیاز به اتصال اینترنت دارید (مثلا نیاز دارید که دوربین در صورت تشخیص حرکت به شما اطلاع دهد در این صورت نیاز به اینترنت وجود دارد.)

اگر دوربین‌های امنیتی بی‌سیم، Wi-Fi ندارند، نمی‌توانید آن‌ها را توسط تلفن هوشمند (تلفن همراه) یا رایانه خود بررسی کنید یا اعلان‌هایی را از حسگرهای حرکتی دوربین دریافت کنید. برای اینکه این اتفاق بیافتد، به یک سیستم نظارت تصویری بی سیم با Wi-Fi NVR نیاز دارید. دستگاه NVR یک ضبط کننده ویدئوی شبکه است.

دوربین مداربسته سیم کارتی

استفاده از دوربین مداربسته سیم کارتی، روشی دیگر است که می تواند شما را در ثبت تصاویر (بدون مشاهده زنده) در صورت نبود اینترنت سیم کارت همراهی کند.

علاوه بر استفاده از این محصولات به جای دوربین مداربسته آنالوگ و تحت شبکه می توانید امکانات و مزایای زیادی را داشته باشید. این نوع از دوربین ها با کمک شبکه تلفن همراه (توسط انتقال سیگنال های ویدئویی) به تجهیزاتی همچون گوشی موبایل هوشمند، لپ تاپ ها و کامپیوتر های خانگی می پردازند.

استفاده از سیم کارت در این نوع دوربین مدار بسته تنها جهت مشاهده تصاویر به صورت زنده است و در صورت عدم وجود اینترنت با کمک این سامانه ها می توانید تصاویر را به صورت آفلاین بر روی Micro SD ذخیره سازی کنید.

در دوربین مداربسته سیم کارتی دو اسلات جهت قرار گیری کارت حافظه و همچنین جای گذاری سیم کارت در نظر گرفته شده است. شما می توانید با قرار دادن سیم کارت در درون دوربین مدار بسته و همگام سازی گوشی هوشمند خود با آن، دستگاه را روشن و راه اندازی نمایید.

این دوربین با ارسال سیگنال های ویدئویی به ایستگاه های نظارتی، تصاویر را از طریق نرم افزار های انحصاری دوربین در زمان وجود اینترنت، به گوشی هوشمند شما ارسال می کند.

دوربین سیم کارتی، سریع‌ترین راه کنترل ورود و خروج به مکان‌های مختلف - ایمن کالا

 دور زدن اتصال به اینترنت

راه حل دیگر برای کسانی که به شبکه اینترنت اعتماد ندارند و از اعتماد به شبکه های وای فای آسیب پذیر خودداری می کنند، دوربین امنیتی IP بی سیم است. همچنین برای کسانی که برنامه داده محدودی دارند و نمی‌خواهند دوربین‌های مداربسته آنها از پهنای باند استفاده کند، گزینه بسیار خوبی است.

دوربین‌های امنیتی بی‌سیم تنها زمانی که آنها را راه‌اندازی می‌کنید به Wi-Fi نیاز دارند. شما می توانید ابتدا دوربین را به روتر متصل کرده و سپس با استفاده از نرم افزار تلفن همراه خود آن را تنظیم کنید. از آنجایی که این اتصال یک بار اتفاق می افتد، دوربین همیشه به اینترنت متصل نمی ماند.

این یک راهکار عالی است زیرا هم داده‌های شما را مصرف نمی‌کند و اینکه همچنان می‌توانید از راه دور دوربین را نظارت کنید. علاوه بر این، اگر هشدارهای تشخیص حرکت را روشن کنید، هر زمان که حرکتی در منطقه تحت نظارت وجود داشته باشد به شما اطلاع داده می شود.

مزایای دوربین های بی سیم بدون اینترنت
امکان هک وجود ندارد

اگر چیزی به اینترنت متصل نباشد، احتمال نشت داده های دیجیتال وجود ندارد.

بدون هزینه اینترنت

بسیاری از دوربین‌های متصل به اینترنت معمولاً ماهیانه یا سالانه هزینه ذخیره‌سازی ابری را دریافت می‌کنند، اما بدون فضای ذخیره‌سازی ابری، به جز هزینه دستگاه نیازی به پرداخت هزینه اضافی نخواهید داشت. در عوض، فیلم بر روی یک دستگاه محلی یا فیزیکی ذخیره می شود.

قطع برق

به طور کلی، مزیت بزرگ دوربین های بی سیم این است که به منبع برق خانه شما وابسته نیستند، بنابراین حتی در صورت قطع برق به کار خود ادامه می دهند.

بدون تاثیر پهنای باند

برخلاف دوربین های متصل به Wi-Fi، دوربین های IP سرعت اینترنت شما را کاهش نمی دهند.

معایب دوربین های بی سیم
بدون اینترنت
قابلیت های محدود

اگرچه چندین دوربین IP در بازار وجود دارد، اما اکثر آنها به اینترنت متصل هستند.

نمی توانید تصاویر را از راه دور کنترل کنید یا به آنها دسترسی پیدا کنید

بدون اینترنت، نمی توانید پخش زنده را از تلفن خود تماشا کنید یا دوربین را از راه دور نصب کنید.

بدون اعلان

اگر دوربین حرکت یا یک شخصی را تشخیص دهد، بر اساس قابلیت‌های هوش مصنوعی، اعلان دریافت نمی‌کنید.

بدون فضای ذخیره‌سازی ابری

اگرچه فیلم در برخی از حافظه‌های محلی ذخیره می‌شود، اما اصلاً در فضای ذخیره‌سازی ابری آپلود نمی‌شود.

باتری کم

یکی از معایب همه دوربین‌های بی‌سیم این است که در نهایت مجبور می‌شوید باتری را شارژ کنید یا آن را تعویض کنید (مگر اینکه با پنل خورشیدی تغذیه شود، اما این نسبتاً نادر است).

خط پایین

شما می توانید دوربین IP را بدون اینترنت کنترل کنید. آنها باید به شبکه خانگی شما متصل باشند و به نرم افزار مشاهده از راه دور نیاز دارند، اما اتصال اینترنتی لازم نیست.

آیا دوربین های بی سیم بدون اینترنت کار می کنند؟

برای اتصال، ابتدا به یک شبکه خانگی یا روتر نیاز دارند. حسگرهای بی سیم نیز به سخت افزار مشابهی نیاز دارند.

نصب کنندگان زنگ هشدار می توانند نظارت تصویری را بدون اینترنت نصب کنند. آنها همچنین می توانند یک دوربین IP بدون اینترنت نصب کنند. لازم نیست از آنها بپرسید: “آیا دوربین های امنیتی بی سیم به اینترنت نیاز دارند؟” زیرا تا زمانی که یک روتر بی سیم برای اتصال داشته باشند، خوب کار می کنند.

جهت مشاوره و خرید محصولات فروشگاه هایدید با شماره 666 555 33 – 025 تماس حاصل فرمائید.

منیع:

از این سایت دیدن فرمائید.

مقالات مرتبط رو حتما ببینید

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه