خانه » ردیاب، ردیاب خودرو، جلوگیری از سرقت، سرقت خودرو، سرقت، امنیت خودرو » ردیاب خودرو راهی مطمئن برای تامین امنیت خودرو شما
آخرین بروز رسانی: 26 دی, 1401

ردیاب خودرو راهی مطمئن برای تامین امنیت خودرو شما

GPS Tracking : A Brief History
تاریخچه پیدایش جی پی اس

اولین وابتدایی ترین فکر تولید جی پی اس برای روس ها بود که در سال1957 با پرتاب ماهواره به فضا به دانشمندان بزرگ ایده ساخت جی پی اس با در نظر گرفتن داده های سیگنالی را داد.

سپس نیروهای دریایی آمریکایی اولین سیستم مسیریابی را برای پیدا کردن زیر دریایی ها ساخت که در ابتدا از6 عدد دستگاه مسیریابی سپس از 10 دستگاه مسیریابی یا ماهواره جی پی اس استفاده کرد.

ردیاب چی پی اس چیست؟

همانطور که در تاریخچه پیدایش جی پی اس گفته شد در ابتدا جی پی اس ها به منظور هدف های نظامی ساخته شده است ولی به مرور زمان برای در نظر داشتن شی خاص و یا افراد از ردیاب ها و جی پی اس استفاده می شود.

امروزه حتی برای مراقبت و گم نشدن حیوانات از جی پی اس مورد استفاده قرار می گیرد.

باید در نظر داشت که امروزه متناسب با کارایی افراد جی پی اس های مختلف در احجام و ابعاد مختلف پیدا می شود.

جی پی اس خودرو، ردیاب‌هایی برای تامین امنیت خودرو

امروزه با زیاد شدن سرقت ماشین ها ایده های برای تولید جی پی اس های خودرو ایجاد شد تا بتواند از سرقت ماشین جلوگیری کند.

ردیاب ها با اتصال به ماهواره فضایی این امکان را ایجاد کرده است تا بتواند هرلحظه با آپدیت سیستمش گزارش لحظه ایی و ثانیه ایی از خودرو را بدهد.

در واقع ردیاب ها بهترین وسیله برای امنیت و حفظ خودروها از دست سارقین می باشد.

انواع جی پی اس خودرو

 • روز به روز بر تنوع جی پی اس های خودرو اضافه می شود و مدل های مختلفی تولید و عرضه بازار می شود.همانطور که گفته شد ردیاب های خودرو تنوع بسیار زیادی دارد که ما 3 نوع از ردیاب های مطرح در بازار را به شما معرفی خواهیم کرد.1-ردیاب آهنربایی :

  یکی از ردیاب های موجود در بازار ردیاب های آهنربایی می باشد که به راحتی و به آسانی می توان از آن استفاده کرد و فقط باید آن را به بدنه فلزی خودرو چسباند.

  باید در نظر داشت محلی را که برای چسباند این ردیاب ها انتخاب می کنید بتونه کاری و یا زنگ زدگی نداشته باشد تا این ردیاب چسباندگی خود را حفظ کند.

  2- ردیاب فندکی:

  ردیاب ها امروزه با هدف جلوگیری از سرقت و با هدف حفظ امنیت خودرو ها تولید شده است.

  استفاده از ردیاب فندکی بسیار آسان بوده است و ماننده سایر ردیاب ها عمل می کند.

  ظاهر این ردیاب شبیه فندک ماشین می باشد وسارقین به هیچ وجه نمی تواند آن را پیدا کند.

  3- ردیاب دیاگ خودرو

  ردیاب دیاگ یا OMD پیچیده ترین ردیاب موجود در بازار می باشد.

  پیچیدگی این ردیاب از این جهت است که این ردیاب در قسمت دیاگ ماشین نصب می شود و این نصب نسبت به ردیاب های آهنربایی و یا فندکی بسیار پیچیده است.

  ویژگی ایی که این ردیاب را منحصر به فرد می کند و نسبت به سایر ردیاب ها آنرا متمایز تر می کند این است که این ردیاب در قسمت دیاگ ماشین وصل می شود و باز کردن کردن آن یا خارج کرن آن از مدار توسط سارقان وقت گیر و یا غیر ممکن می باشد.

  همچنین برق این ردیاب از طریق باتری ماشین تامین می شود

ردیاب‌های خودرو چگونه به جلوگیری از سرقت ماشین کمک می‌کنند؟

سوال متداولی که پرسیده می شود این است که این ردیاب ها چگونه از سرقت ماشین جلوگیری می کند؟

ردیاب ها با استفاده از سیگنال های ماهواره ایی می توانند از موقعیت مکانی خودرو لحظه به لحظه گزارش بدهند این گزارش سبب می شود تا ازبزرگترین ضرر مالی ایی که به یک فرد قرار است وارد شود جلوگیری کند.

Consumer Rights Archives -

آیا فکر می کنید هزینه ردیاب، هزینه اضافی است؟

با مقایسه هزینه ردیاب ها و دزدگیر ها و قفل ها می بینیم که دزدگیر و قفل ها برای امنیت ماشین ها به صرفه و در زمینه قیمت بهینه می باشند.

ولی آیا امنیتی که دزد گیرو قفل ها ایجاد می کنند بهتر از ردیاب ها می باشد؟

آیا برای جلوگیری از سرقت اتوموبیل خود باید فقط باید به دزدگیر وقفل ها تکیه کرد ؟

شاید هزینه ردیاب ها از دزدگیر ویا قفل های پدال دار باشد ولی امنیتی که برای خودرو ها ایجاد می کنند به مراتب بیش تر از دزدگیر ها و قفل های پدال دار می باشد.

ردیاب ها با اتصال به سیگنال های ماهواره ایی لحظه به لحظه می تواند از مکان خودرو به شما گزارش دهد واز سرقت خودرو جلوگیری کند.

مقالات مرتبط رو حتما ببینید

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه