آخرین بروز رسانی: 2 مرداد, 1401

هوش مصنوعی چیست؟ کاربرد هوش مصنوعی در دوربین های مداربسته

هوش مصنوعی چیست؟ با سلام خدمت شما همراهان گرامی. در […]

هوش مصنوعی چیست؟

با سلام خدمت شما همراهان گرامی. در این مقاله قصد داریم درباره هوش مصنوعی، چگونگی کارکرد آن و کاربرد هوش مصنوعی در دوربین های مدار بسته صحبت کنیم.

 

هوش مصنوعی یا Artificial Intelligence یا به اختصار (AI) به تکنولوژی گفته می شود که قابلیت یادگیری و یا تفکر دارد، این قابلیت تفکر با تفکر انسانی کاملا متفاوت است اما سعی بر آن دارد که از آن تقلید کند.

امروزه هوش مصنوعی در بسیاری از کار های ما نقش دارد، مانند جست و جو و سرچ در اینترنت و گشت و گذار در صفحات اجتماعی.

هوش مصنوعی در تعریف کلی به شاخه ای از علوم کامپیوتری گفته می شود که هدف آن تولید ماشین هایی است که قابلیت انجام کار های نیازمند هوش انسانی را دارند.

امروزه در دوربین های مداربسته از این تکنولوژی قدرتمند استفاده شده و باعث شده است تا نظارت بر اماکن با دوربین های امنیتی و … ساده تر شود.

 

 

هوش مصنوعی در دوربین های امنیتی

هوش مصنوعی 2 نوع مهم دارد که شامل هوش مصنوعی ماشینی و هوش مصنوعی عمیق می باشد، از موارد پر استفاده از هوش مصنوعی در دوربین ها می توان به دوربین های کنترل پلاک، دوربین های شمارش افراد، دوربین های تشخیص چهره و … اشاره کرد.

مزایای استفاده از هوش مصنوعی:

سیستم های مجهز به هوش مصنوعی این امکان را به ما می دهند تا بدون اتلاف وقت و با درصد خطای پایین به اطلاعات مورد نیاز خود از دوربین مداربسته دست پیدا کنیم. این کار در گذشته توسط خود کاربر انجام می شد و او ممکن بود به دلایل مختلف دچار خطا در تصمیم گیری ها شود و همچنین از مزایای استفاده از این نوع دوربین ها می توان به کاهش تصادفات رانندگی و کاهش سرقت ها و … اشاره کرد

 

 

 

مقالات مرتبط رو حتما ببینید

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه