خانه » دوربین مخفی چیست؟ چگونه دوربین های مخفی را تشخیص دهیم؟
آخرین بروز رسانی: 18 دی, 1401

دوربین مخفی چیست؟ چگونه دوربین های مخفی را تشخیص دهیم؟

دوربین مخفی بیشتر برای جاسوسی استفاده می شد ولی امروزه برای در نظر گرفتن رفتار و یا حفاظت از وسیله و مال خاص استفاده می شود.

این دوربین های مداربسته انواع متنوعی دارند و کوچیک ترین آن برای حفاظت می توان در اشیاء جای گذاری شوند و اطلاعات مورد نظر را منتقل کند.

برای تشخیص این دوربین های مداربسته درابتدا باید گفت که این دوربین ها در ابعاد ریز تری هم تولید می شود ولی نصب آن نیاز به مجوز قانونی دارد.

از کجا بفهمیم مکانی دارای دوربین مخفی است؟

مهم ترین سوالی که مطرح می شود چگونه بتوانیم دوربین مخفی را در یک اتاق تشخیص و یا پیدا کنیم ؟

در نظر داشته باشید که اگر دوربین مخفی در اتاق به کار گرفته شده باشد حتما و 100 درصد برای نصب آن دوربین از کابل استفاده شده باشد و اگر دوربین بی سیم باشد و بدو استفاده از کابل نصب شده باشد. باید در نظر داشته باشید دوربین های مداربسته بدون سیم دارای نور فلاشر قرمز ریزی هستند که در هنگام کار کردن می توان آن را به راحتی هر چه تمام تر تشخیص داد.

نحوه تشخیص دوربین مخفی در محل

حال این سوال مطرح می گردد که اگر سوء ظن های موجود دلالت بر وجود دوربین در مکان داشته و بر فرض وجود دوربین مخفی در یک مکان چه باید کرد. یکی از راهکارهای موجود برای کشف محل نصب دوربین مخفی در محل، این است که اصولا برای نصب دوربین می بایست سیم کشی هایی نیز صورت گرفته باشد پس می توان با دنبال نمودن رد سیم کشی ها در محل به مکان نصب ان پی برد. البته ممکن است دوربین از نوع بی سیم بوده و سیم کشی هم در محل وجود نداشته باشد. در این صورت چه باید کرد؟

یکی از راهکار های ابداعی این است که چراغ اتاق مذکور را خاموش نموده و در تاریکی با استفاده از یک مقوای لوله شده و یک چراغ قوه محل دوربین را تشخیص دهید. طرز کار آن بدین صورت است که لوله را بر روی یک چشم نهاده و چشم دیگر خود را ببندید مانند زمانی که از یک دوربین دوچشمی استفاده می کنید. حال با استفاده از چراغ قوه یا نور گوشی به بررسی محیط بپردازید زمانی که از طریق لوله محیط را میبینید در صورت مشاهده یک نور ریز درخشان در محل این احتمال وجود دارد که مکان مورد نظر دارای دوربین مخفی است.

آیا تجهیزاتی وجود دارند که وجود دوربین مخفی را تشخیص دهند؟

در حال حاضر دستگاهی برای کشف دوربین های مخفی تولید نشده اند این در حالی است که برای مصارف مختلف دستگاه های بسیار زیادی ساخته شده است.

همانطور که گفته شد برای کشف دوربین های مداربسته مخفی با توجه به توضیحات داد شده باید جستجوی محیطی انجام دهید.

دومین کاری که می توانید برای کشف دوربین های مخفی انجام دهید استفاده از اپلیکیشن های که برای این کار در نظر گرفته شده است.

در نظر داشته باشید که تجهیزات خاصی برای کشف این دوربین های مداربسته در نظر نگرفته شده است ولی در عوض یه سری از اپلیکیشن ها هم می توانند به شما کمک می کنند.

برای دانلود این اپلیکیشن ها می توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید.

کاربرد دوربین های مخفی

این دوربین ها در اصل برای مشاغل خاص مثل پلیس تولید شده اند ولی می توان عملکرد پرسنل از آن استفاده کرد و همانطور که گفته شد برای حفاظت از وسایل با ارزش و قیمتی می توانند بهترین وسیله باشند.

مقالات مرتبط رو حتما ببینید

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه